Motorika

Za dječji razvoj važno je poticati finu i krupnu motoriku. U tom smislu možete nizati (gumbe, kokice, tijesto), igre sa slanim tijestom ili plastelinom; naučite vezati vezice, žnirance, zakopčavati gumbe; starija djeca mogu šivati ili se igrati vunom; možete razvrstavati grahorice, rižu ( iskoristite za vježbanje matematike); na youtubeu imate primjere za izradu origamija koje djeca jako vole; neka koriste škare, noževe za mazanje kruha;..
Osmislite zabavan poligon prepreka (provlačenje ispod stolaca, hodanje na prstima, petama; preskakanje užeta, ...);..
U igri s djecom obratite pažnju (predškolci posebno) na strane svijeta, desno-lijevo, pojmove poput gore-dolje, ispred-iza;..
Razvoj okulomotorike - bojanje unutar linija, spajanje dviju točaka, izrezivanje oblika škaricama;..

PRIJEDLOZI:

KOCKA ZA MOTORIKU.jpg