Litter less projekt

Dječji vrtić Duga i ove pedagoške godine sudjeluje u kampanji Litter Less- „Za manje otpada“ pod pokroviteljstvom Udruge Lijepa Naša. Održan je sastanak Eko odbora na kojem je dogovoren plan aktivnosti za 2016./2017. godinu. Procijenili smo da se u  vrtiću koristi puno papira za crtanje koji bi se mogao reciklirati. Odlučili smo se za prikupljanje starog papira. Naš zadatak je prikupiti što više  papira koji se može reciklirati. Kako bi bili što učinkovitiji, u kampanju smo pozvali i djecu drugih skupina, njihove roditelje i sve radnike vrtića. Na uključivanje u kampanju pozvali smo ih plakatom i pozivom koji su izradila djeca Eko skupine. Kampanja je službeno započela 03.11.2016. godine. U suradnji s „Čistoćom“  dogovorili smo redovit odvoz papira. Osim  same dobrobiti recikliranja, cilj nam je bio senzibiliziranje djece i odraslih za problematiku očuvanja okoliša i izgradnju pozitivnih  stavova.
Uključite se i Vi u našu kampanju!

Djeca Eko skupine i odgojitelji Dubravka Canjko i Mirjana Omazić